ikonka polska ikonka niemiecka

Jak bezpiecznie pracować na wysokości?

Jak zmienić dekorację w środku sklepu na wysokości 3 piętra? Przede wszystkim tak, żeby to było dla wszystkich bezpieczne. Nie warto iść w takiej sytuacji w półśrodki i szukać pozornych oszczędności. Będziemy potrzebować czegoś naprawdę stabilnego, ale przecież do sklepu nie wjedziemy dźwigiem, czy dużym podnośnikiem. Potrzebujemy po prostu solidnego podestu.

Co może być dobrym rozwiązaniem.

Na rynku znajdziemy szeroki wybór podestów. Pozostaje nam tylko dobrać odpowiedni sprzęt do wykonywanych zadań. W sytuacji  opisanej wyżej dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie, które będzie kompaktowe tak, żeby zmieściło się w infrastrukturze naszego sklepu czy hali, było bezpieczne i charakteryzowało się wysoką kulturą pracy. To znaczy, że w środku pomieszczeń odpadają nam np. głośne maszyny o napędzie spalinowym. W profesjonalnej firmie doradcy pomogą wybrać podest, który spełni nasze wymagania.

Podest masztowy

Wydaje się, że idealnym dla nas rozwiązaniem będzie podest masztowy. Urządzenia te mają kompaktowe wymiary i wszędzie się zmieszczą, a przy tym często wysokość, na której może operować pracownik przekracza 10m! Do tego mają napęd akumulatorowy, więc są bardzo ciche. Nie musimy się taż martwić o czystość. Taki podest nie zostawi po sobie plam z oleju czy innych śladów. Dobre podesty mają białe, niebrudzące posadzki koła. Nie są zbyt ciężkie, a dzięki wysięgowi bocznemu możemy spokojnie omijać przeszkody. Oczywiście jeśli takiego urządzenia nie potrzebujemy na stałe, to atrakcyjne cenowo będzie wynajęcie podestu masztowego w specjalistycznym salonie. Znacznie ułatwi i przyspieszy nam pracę. Wiadomo, że wszystko się zaczyna od dobrego przygotowania, co zapewni nam porządny podest. Naprawdę nie warto wybierać najtańszych chybotliwych modeli. Trzeba rozważyć częstotliwość z jaką będziemy używać takiego urządzenia i zaplanować tak naszą przyszłą pracę tak, by móc podjąć właściwą decyzję czy podest kupujemy, czy może lepiej go wynająć. Obie decyzje w zależności od naszych potrzeb będą dobre jeśli wybierzemy podest masztowy w renomowanej i rzetelnej firmie.