ikonka polska ikonka niemiecka

Podnośniki JLG

Praca na wysokościach wymaga profesjonalnego sprzętu. Przy pracach remontowo-budowlanych można używać rusztowań albo podnośników czy podestów. Rusztowanie trzeba zaprojektować,  ustawić o później zdemontować. Powinno też być uzyskać po postawieniu odbiór techniczny. Podnośniki mają tę przewagę nad rusztowaniami, że nie potrzebujemy wiele czasu by je we właściwym miejscu ustawić,  są bardzo wygodne i bezpieczne. Samojezdne spalinowe podnośniki mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne rusztowanie.

Rodzaje podnośników

Podnośniki możemy rozgraniczyć na takie które mogą się samodzielnie poruszać, podnośniki na samochodach i takie które musimy w miejsce pracy zaholować. Pierwsza grupa obejmuje urządzenia z napędem spalinowy lub elektrycznym i podzielić ją można na podnośniki w zależności od terenu na jakim mają operować, czyli terenowe o zwiększonym prześwicie, pracujące na trudnym i nierównym podłożu – te mogą być nawet wyposażone w gąsienice zamiast kół, dzięki czemu mają większe zdolności trenowe. Takie których używamy w środku pomieszczeń i działają na gładkich powierzchniach oraz te pracujące na twardym podłożu jak beton czy asfalt. Możemy je też podzielić w inny sposób, to jest, w zależności od tego jak są zbudowane i będą to: podnośniki nożycowe, masztowe, teleskopowe i przegubowe oraz podnośnik, które jest mieszanką tych dwóch ostatnich czyli przegubowo-teleskopowy.

Firmy

Oczywiście przy wyborze podnośnika powinniśmy swoje kroki skierować do rzetelnej i solidnej firmy, której pracownicy pomogą nam wybrać sprzęt, który spełni nasze wymagania. W takim profesjonalnym przedsiębiorstwie dostaniemy ofertę najlepszych producentów. A wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Na przykład najwyższy spalinowy i teleskopowy model firmy JLG – podnośnik JLG z serii ultra zapewni nam możliwość pracy na wysokości ponad 58 m. Żeby to przedstawić obrazowo: moglibyśmy z kosza podnośnika przejść na dach 20 piętrowego wieżowca. Jeżeli nie chodzi nam o wysokość to warto pamiętać, że podnośniki oferują też daleki zasięg boczny, dzięki czemu możemy urządzenie postawić trochę dalej i ominąć przeszkody.